Teraz jest 27 kwi 2024, o 17:57




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
Newsy - czyli co nowego na stronie 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
Dziś miałam wrzucić więcej informacji, ale niestety nie wyrobiłam czasowo - uzupełniłam więc tylko dział o seiyuu "PM 4" (dzięki Momoko). Dołożyłam też kilka informacji o Miho i zamieściłam podstawowe dane na temat Ryuunosuke.

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


8 maja 2008, o 21:39
Prosecutor
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 lut 2008, o 19:25
Posty: 1675
Lokalizacja: Peterswald
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
Lecę obejrzeć. Mogłabyś link dać :P.
Jest jakiś sens pisania tego +1 charyzma w razie...blablabla? To jest przy wszystkim, nie lepiej napisać ogólne zasady ekstraordynaryjnych sukcesów? (bodajże wartość otrzymywanego stresu -1,5 [0% pewności], statystyki podbijane x2, charyzma +1)

_________________
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek


8 maja 2008, o 21:43
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
Z tego co wymieniłeś, pewna jestem tylko charyzmy. Poza tym muszę sprawdzić jeszcze, czy przypadkiem w podstawówce zwykły sukces (nie tylko "ekstraordynaryjny") nie podbija charyzmy. Jak na bank upewnię się też co do reszty, zbiorę w kupę i być może zmienię, chwilowo będzie jak jest.

Inna sprawa, że gdy próbowałam pisać ogólnie o wzroście jakiegoś współczynnika (np. stresu, który wzrasta wszędzie) podczas prac nad działem "PM 2" lub "PM 3", to dostawałam maile z informacją typu "Pominęłaś, że przy pracy drwala wzrasta stres i chyba przy pracy w restauracji też". Zwykle moje "twórcze" (;)) wstępy do działów nie są czytane po prostu, zauważyłam, że graczy bardziej interesują konkrety - statystyki i przeskakują od razu do nich, wstęp czytając ewentualnie później. A jeśli ktoś zagląda na stronę np. tylko podczas gry, żeby sprawdzić jakie efekty daje poszczególna praca/szkoła, patrzy tylko na wypunktowane dane. Osobiście wolę parę razy powtórzyć to hasło o wzroście charyzmy, niż ryzykować, że ktoś je przegapi. Jak sprawdzę resztę (ten dwukrotny wzrost współczynnika i stres - imho jest on o połowę niższy) to walnę we wprowadzeniu, bo akurat to jest informacja, którą można przegapić (i tak wiadomo co rośnie i tak - nie podawałam konkretnych wartości, bo prawidłowości tutaj raczej większych nie ma, zastosowałam + i -).

Jeśli jednak dostanę więcej sygnałów, że powtarzanie niektórych danych nie ma sensu i przeszkadza, to oczywiście je wyrzucę - strona ma być przede wszystkim czytelna i pomocna :)

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


9 maja 2008, o 06:33
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 sty 2008, o 18:34
Posty: 156
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
Mnie osobiście to nie przeszkadza... zresztą jestem jedną z tych osób, które przede wszystkim patrzą na statystyki :rumieniec: Wstępy do działów czytam później :rumieniec:


9 maja 2008, o 09:15
Prosecutor
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 lut 2008, o 19:25
Posty: 1675
Lokalizacja: Peterswald
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
Można więc rozpisać ogólne efekty danych poziomów sukcesu wraz z obrazkiem i wypunktować zmiany, jakie następują. Wtedy każdy statystykowiec na nie spojrzy, każdy obrazkowiec też, a imo to schludniejsze i ładniej wyglądające niż +1 charyzma wszędzie. Bo szczerze, to mnie trochę drażniło ;).

_________________
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek


9 maja 2008, o 13:18
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
No to zmienione, może tak będzie czytelniej - przy okazji dorzuciłam tę regułkę do informacji o lekcjach prywatnych, bo i tych zajęć kwestia dotyczy.

A teraz biorę się za uzupełnianie screenów ze spotkań (to będzie bolało :roll:).

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


9 maja 2008, o 14:39
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2008, o 23:05
Posty: 236
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
Większych problemów nie macie niż sposób przedstawienia statsów? :D Dobrze było jak było, teraz też jest dobrze :D Byle się dane zgadzały ;)

_________________
Królowa offtopu i hiperaktywna wiewióra :D


9 maja 2008, o 18:05
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
Dla mnie jednak jest dość ważne, czy przedstawione dane czyta się wygodnie i łatwo odnajduje, czy też ciężko się połapać w prezentowanych statystykach. Pewnie, że kwestie merytoryczne są najważniejsze, ale co po prawidłowych informacjach, jeśli będą zamieszczone w sposób chaotyczny? Cenię każde zdanie i chętnie dokonuję zmian, jeśli tylko mają być one na korzyść serwisu :yes:

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


9 maja 2008, o 20:42
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
Update ;) Dołożyłam resztę screenów ze spotkań, aktywowałam podstronę poświęconą Keiko. Brakuje jeszcze postaci księcia, wampirzycy i "Young Angry Mana" - jak go nazywa Nemo ;) Aha, no i jeszcze takiego pięknisia z różowymi włosami, o którego istnieniu wiem, ale nie udało mi się go jeszcze spotkać... Dział będzie uzupełniany na bieżąco, w miarę odkrywania kolejnych lokacji i przyjaciół. Zastanawiam się tylko nad jednym - obecnie zamieszczone na stronie screeny są dość duże i przez to zajmują sporo miejsca. Przy niektórych postaciach wprowadziłam podział na dodatkowe podstrony, ale w tym momencie nawigacja zaczyna chyba trochę kuleć. Zmniejszyłabym screeny, ale obawiam się, że wtedy na pierwszy rzut oka nie będzie widoczna godzina spotkania - a to jest przecież równie ważne, jak miejsce. Jakieś sugestie co z tym fantem zrobić?

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


10 maja 2008, o 16:37
Prosecutor
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 lut 2008, o 19:25
Posty: 1675
Lokalizacja: Peterswald
Post Re: Newsy - czyli co nowego na stronie
Wyciąć sam zegar i obrazek lokacji?

_________________
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek


10 maja 2008, o 17:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.

Dance Dance Revolution - DDR, PiU, Stepmania!
Drunk-otaku-inn