Teraz jest 28 mar 2024, o 22:49




Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2008, o 23:05
Posty: 236
Post Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
Kolejny temat naczelnej gaduły forum ;)

Ciekawa jestem, która z części jest Waszą ulubioną. Domyślam się, że większość odpowie "Druga, bo jest po angielsku" ;) Ale mogę się mylić ;)

Mnie najlepiej grało się właśnie w drugą część (bo jest po angielsku :P), ale dzięki tej stronie odkryłam także uroki "Princess Maker 3" i "Princess Maker 4". Lubię klimaty "średniowieczne", bardzo podoba mi się wysyłanie córek na jesienne festiwale i trenowanie ich w sztuce walk. W piątą część jeszcze nie grałam, więc wypowiadać się nie będę. A jak u Was? ;)

_________________
Królowa offtopu i hiperaktywna wiewióra :D


22 lut 2008, o 21:37
Prosecutor
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 lut 2008, o 19:25
Posty: 1675
Lokalizacja: Peterswald
Post Re: Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
Mój wybór zawężony jest do dwóch-PM2 i PM4, bo tylko w te grałem (w dodatku w 4kę grałem tylko raz...zacząłem wczoraj, skończyłem dzisiaj o trzeciej :D), innych wcześniej nie ruszałem ze względu na barierę językową, ale dzięki poradnikowi Xen0na (bije pokłony) zakochałem się w PM4 :mrgreen: w PM2 bardzo podobał mi się element eksploracji terenów poza zamkiem, a w PM4...w PM4...podoba mi się wszystko :D. Szczególnie zauroczyły mnie liczne (i jakże dobrze opisane na wiadomo czyjej stronie :D) wydarzenia i sympatyczne przyjaciółki Patricii. Ale żal mi było Rize :/...

_________________
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek


22 lut 2008, o 22:03
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
"PM 4" - zdecydowanie :) Co prawda gra się trudniej z uwagi na barierę językową i trzeba się mocno nagimnastykować, żeby zrozumieć w czym rzecz, ale fabuła jest moim zdaniem świetna :) Na drugim miejscu "Princess Maker 2" - chyba przez sentyment ;) No i na pewno z uwagi na swobodę gry (ach, angielski...). Najmniej przemawia do mnie "Princess Maker 5" - póki co mnie nie wciągnęła, chociaż na uwagę zasługuje kolosalne rozbudowanie fabuły i możliwości dostępnych graczowi. Może jak poświęcę jej więcej czasu przy okazji zbierania materiałów do strony..? Zobaczymy. Minusem jest dla mnie osadzenie akcji we współczesnych czasach.

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


23 lut 2008, o 19:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2008, o 21:23
Posty: 600
Post Re: Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
Akane napisał(a):
(...)Najmniej przemawia do mnie "Princess Maker 5" - póki co mnie nie wciągnęła, (...) Minusem jest dla mnie osadzenie akcji we współczesnych czasach.


Plus dziwna kreska, i poprostu nie podoba mi sie ta corka. W koncu jestem facetem ;p

Najbardziej odpowiadala mi gra PM2, o wiele bardziej rozwiniete zakonczenia nizeli w pm4 jak nemo wspomnial tryb adventure. Choc w pm 4 gralo sie przyjemnie ale zabraklo jej tych elementow, no i Patricia jest naprawde slodka (najladniejsza corka z wszystkich czesci) ale to i tak troche zamalo by pokonac zalety pm2.


25 lut 2008, o 13:23
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
Zgadzam się XEN0N co do córki w "PM 5" ;) Też mi ta kreska mocno przeszkadza, zdecydowanie bardziej pasuje mi taki design postaci jak w "PM 4".

Choć jestem kobietą i na główną bohaterkę patrzę z innej perspektywy, niż panowie, to zgadzam się - córka musi się podobać ;) No i jej koledzy :twisted: A chłopcy z "PM 5"... cóż. Gdzie im do Sharula, Lee czy księcia Baroa :D

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


25 lut 2008, o 13:34
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 sty 2008, o 19:15
Posty: 258
Post Re: Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
Sama nie wiem, która część lubię najbardziej. Druga część zapoczątkowała moją przygodę z "księżniczkami" Przy tej części spędziłam najwięcej czasu i bardzo miło wspominam ten okres. PM2 miała wszystko to co potrzebne by na długo przykuć do monitora. W PM3 również przyjemnie mi się grało, chociaż mam wersję chińską (posiłkowałam się wskazówkami znalezionymi w sieci ;) ).

Kiedy po raz pierwszy odpaliłam PM4 trochę raziła mnie zmiana kreski. Ale po krótkim czasie przyzwyczaiłam się i teraz już narzekam. W końcu czwórka oferuje całą gamę ciekawych postaci, obdarzonym doskonale dobranymi głosami.
Jedynie nie podoba mi się, że twórcy nie pomyśleli o możliwości penetrowania terenów otaczających królestwo, jak było to możliwe w PM2.

Chyba najmniej do gustu przypadła mi pierwsza część. Szczerze powiedziawszy nigdy tak na poważnie się za nią nie wzięłam. Przy dwójce PM1 wypadała jak dla mnie zbyt blado.

W PM5 jeszcze nie grałam, więc siłą rzeczy nie mogę stwierdzić czy lubię ją czy nie.
Powiem tylko tyle, że podoba mi się pomysł z wprowadzeniem "rodzicielskiego równouprawnienia".
Nareszcie będę miała okazję sprawdzić się w roli matki 8-)
Co do kreski, to się nią nie zrażam, bo zdążyłam polubić sposób rysowania Takami Akai.

Akane napisał(a):
A chłopcy z "PM 5"... cóż. Gdzie im do Sharula, Lee czy księcia Baroa :D

W tym momencie zrobiło mi się żal miłośniczek wyżej wymienionych panów.
Nie będzie Wam łatwo przerzucić się na chłopców z PM5.
Dobrze, że Cube powraca w PM5 :D Szczęściara ze mnie - tyle Wam powiem :D


25 lut 2008, o 18:43
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2008, o 19:11
Posty: 2146
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
Jak teraz o tym pomyślę to dochodzę do wniosku, że twórcy "PM" faworyzują trochę Cube`a ;) Poza trzecią częścią, jest wszędzie - to niesprawiedliwe ;)

_________________
Rolety rzymskie Warszawa
http://h2o.law.harvard.edu/community/vi ... unityId=77


25 lut 2008, o 19:13
Prosecutor
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 lut 2008, o 19:25
Posty: 1675
Lokalizacja: Peterswald
Post Re: Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
Bo Cube to nasza zaufana prawa ręka, co w dodatku potęguje właśnie fakt, że możemy na niego liczyć zawsze (poza tym PM3em trzecim). Co to byłby za lojalny pomocnik, gdyby co odsłona się zmieniał :D? Akurat fakt że Cube jest zawsze mi się podoba ;)
W PM4, tak przy okazji, strasznie podoba mi się fakt że nasza córka w końcu znalazła prawdziwe przyjaciółki. W PM2 może niby nas tam miała, Kubka, starego smoka (:P) i "Elfy na jedną noc" podczas wędrówek poza zamkiem, ale...jakaś takaś trochę samotna mi się wydawała. A ludzie w zamku to nie to samo jednak, co rówieśniczki, takie jak w PM4 :).

_________________
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek


25 lut 2008, o 21:23
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 sty 2008, o 19:15
Posty: 258
Post Re: Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
Akane napisał(a):
Jak teraz o tym pomyślę to dochodzę do wniosku, że twórcy "PM" faworyzują trochę Cube`a ;) Poza trzecią częścią, jest wszędzie - to niesprawiedliwe ;)

Niby faworyzują, ale na randki jakoś go nie puszczają :(

Nemo napisał(a):
W PM4, tak przy okazji, strasznie podoba mi się fakt że nasza córka w końcu znalazła prawdziwe przyjaciółki.

Trafna uwaga.
W poprzednich częściach bohaterki miały jakieś tam znajome, koleżanki ze szkoły, ale zawsze wydawało mi się, że raczej łączyła ich rywalizacja niż przyjaźń. W "PM4" widać różnicę w relacji Patrycji z rówieśniczkami. Dziewczyny mogą razem spędzać święta, wakacje, odwiedzać się. Ich przyjaźń kwitnie.


26 lut 2008, o 10:42
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2008, o 23:05
Posty: 236
Post Re: Która część "Princess Maker" jest Waszą ulubioną i dlaczego?
"Princess Maker 2" - spędziłam przy niej najwięcej czasu.

_________________
Królowa offtopu i hiperaktywna wiewióra :D


27 lut 2008, o 13:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.

Dance Dance Revolution - DDR, PiU, Stepmania!
Drunk-otaku-inn