Aktualnie przeglądasz: O Princess Maker » Media o Princess Maker

Media o Princess Maker

Chociaż gry z serii "Princess Maker" mają już swoje lata, w polskich mediach nie było o nich zbyt głośno. Nie sposób jednak nie wspomnieć o kilku wzmiankach o "PM".

  • Luty 2008 roku zdecydowanie należał do "Princess Maker" ;) 25.02.2008 o grze napisał portal http://tpress.pl. Artykuł zatytułowany "Princess Maker, czyli... co to znaczy być ojcem", oparty na doniesieniach eMetro, znajdziecie tutaj.
  • Po publikacji recenzji w portalu www.emetro.pl, "Princess Maker" zainteresował się także portal www.telix.pl - w dniu 22.02.2008, zamieścił on krótką recenzję gry autorstwa Kana pt. "Nadszedł czas wirtualnych dzieci?". Recenzja nawiązuje do publikacji z emetro, a zainteresowanych bliższymi informacjami o "Princess Maker" kieruje do serwisu www.princessmaker.pl
  • O "Princess Maker" wspomniano w "Kompendium Kawaii" (numer 4 / lato 2002). Aurotka czterostronicowego artykułu, Alienka, skoncentrowała się na opisaniu drugiej części "PM". W tekście znalazły się screeny z gry, a także opis fabuły i głównych opcji dostępnych dla gracza. Autorka wspomniała także o innych częściach "Princess Maker", przy czym w tekście pojawił się błąd. Artykuł informował bowiem, że główną bohaterką "Princess Maker 4" była niejaka Karin, a akcja gry rozgrywać się miała w czasach współczesnych. Błąd wynikał prawdopodobnie z faktu niepotwierdzenia plotek krążących w tamtym okresie w Internecie (według pogłosek rzeczywiście bohaterką "PM 4" miała być "kruczowłosa Karin", w sieci pojawiły się nawet screeny z rzekomej czwartej części "Princess Maker"). Tymczasem prawdziwą główną bohaterką czwartej odsłony "Princess Maker" jest Patricia, a akcja gry rogrywa się w średniowieczu.


    Jeśli wydawnictwo Phoenix, które przejęło prawo do rozporządzania treściami zawartymi w "Kompendium Kawaii" wyrazi zgodę na przedruk artykułu, zostanie on tutaj opublikowany.

Jeśli natknęliście się na jeszcze inne publikacje na temat "Princess Maker" (w Internecie lub poza nim), poinformujcie o tym na maila - info@princessmaker.pl