Aktualnie przeglądasz: O Princess Maker » Twórcy Princess Maker

Twórcy Princess Maker

Pierwsza gra z serii "Princess Maker" została wyprodukowana przez studio GAINAX. Przy "PM 4" dodatkowo współpracowała firma Genex i CyberFront.

Dla fanów serii najważniejszą rolę pełnią jednak osoby odpowiadające za projekty postaci. Warto zatem przyjrzeć się bliżej tym, których ręce powołały na świat kolejne córki ze świata "Princess Maker" ;)


Takami Akai (赤井 孝美)

Opracowanie graficzne: Princess Maker 1, Princess Maker 2, Princess Maker 3, Princess Maker 5

Takami Akai  to ilustrator i twórca gier oraz projektant postaci i animator. Urodził się 21-ego listopada 1961 roku w Yonago, w Japonii. Był jedną z czołowych postaci studia GAINAX, prowadzi także własną firmę NineLives.  

Pracował przy takich tytułach jak: "Petite Princess Yucie",   "Royal Space Force: The Wings of Honneamise" czy "Yamata no Orochi no Gyakushū".

Z serią "Princess Maker" związany jest od samego początku - to on odpowadał za projekty postaci. Z rolą kreatora wizerunku głównych bohaterów, rozstał się tylko przy okazji czwartej części cyklu, kiedy to sprawował funkcję supervisora - zaprojektowanie postaci zostało powierzone wówczas Tenhiro Naoto. 

Tenhiro Naoto (天広 直人)

Opracowanie graficzne: Princess Maker 4

Tenhiro Naoto odpowiada nie tylko za opracowanie wyglądu Patricii z "Princess Maker 4", ale także za serię "Sister Princess", "Cielo" oraz "World's End".