Aktualnie przeglądasz: Gry » Niezbędnik gracza » Applocale

Applocale

Applocale to program ułatwiający obsługę różnych języków w systemie Windows (w tym takze języka japońskiego). Poniżej zamieszczam poradnik autorstwa Xen0na, w którym opisuje on obsługę tego programu.


Applocale - program ten służy do uruchamiania, i instalacji gier w innych językach. Nas interesuje japoński. Jest darmowy.
Znaleźć go można tu (pure install): www.microsoft.com/globaldev/tools/apploc.mspx
[Zawiera: applocale.msi]

Lub spreparowana paczka (znajdują się w niej 2 dodatkowe pliki):
www.xen0n.cba.pl/soft/applocaleadd.rar
[Zawiera: applocale.msi; zainstaluj.reg; odinstaluj.reg]

UWAGA: Aby pobrać paczkę, należy skopiować w/w adres i wkleić go do przeglądarki, a następnie wcisnąć ENTER.

Istnieją 2 sposoby na wykorzystanie applocale, pierwszy łatwiejszy w przygotowaniu lecz trudniejszy w użytkowaniu. Drugi troszkę trudniejszy w przygotowaniu (wymaga użycia pliku modyfikującego rejestr) lecz o wiele prostszy w użytkowaniu. Oba jednak wymagają zainstalowania w systemie obsługi języków azjatyckich (sposób ich instalacji jest wspomniany w innych poradnikach)

Sposób pierwszy.
Do tego kroku potrzebny nam jest wyłącznie program applocale. Można go pobrać ze strony microsoftu (link na początku poradnika).

Gdy go mamy przechodzimy do instalacji. Tu nie będzie żadnych problemów klikamy tylko guziki next jak tylko sie pojawią.

Gdy już applocale jest zainstalowany uruchamiamy go (z paska zadań: START->Programy->Microsoft AppLocale->AppLocale).

W momęcie kiedy applocale zostanie uruchomione, na pierwszym ekranie klikamy "Next". Na kolejnym ekranie zaznaczamy opcję "Launch an application" i klikamy guzik Browse. Tam wybieramy program jaki chcemy zainstalować lub uruchomić i klikamy "otwórz" tym samym automatycznie powracamy do poprzedniego ekranu, klikamy "Next".

Na tym ekranie z rozwijanego menu wybieramy język nas interesujący, czyli japoński (jest to ostani język na przewijanej liście) po wyborze naciskamy "Next".

Na ostatnim ekranie możemy zadecydować czy chcemy utworzyć skrót do programu (który chcieliśmy uruchomić) dzięki temu nie będzie konieczności powtarzania procesu konfiguracji applocale dla tego programu. Gdy podejmiemy decyzje klikamy "Finish" i program zostanie uruchomiony w zgodności z językiem japońskim.

Drugi Sposób:
Należy pobrać spreparowaną paczkę (link na początku artykułu). Po rozpakowaniu, instalujemy applocale jak poprzednio.

Po instalacji wyszukujemy z paczki plik zainstaluj.reg, uruchamiamy go.

Teraz klikamy na program który pragniemy uruchomić/zainstalować ppm i w naszym starym menu widzimy nową opcję "Język Japoński" wybieramy ją i cieszymy się grą.

Jeśli chcesz usunąć z menu opcję "Język Japoński" użyj pliku "odinstaluj.reg"