Aktualnie przeglądasz: Gry » Niezbędnik gracza » Tłumacz on-line

Tłumacz on-line

Być może zainteresuje niektórych informacja, że pod adresem http://babelfish.altavista.com/ znajduje się program służący do tłumaczenia tekstów i całych stron internetowych ;) Jest on bardzo intuicyjny w obsłudze, w związku z czym korzystanie z niego jest naprawdę wygodne. A i liczba obsługiwanych przez niego języków jest naprawdę imponująca (co najważniejsze z punktu widzenia fanów "Princess Maker", tłumacz obsługuje takie języki jak japoński, chiński i koreański).

Po wejściu na stronę internetową otworzy się następujące okienko:Pierwsze pole służy do wklejanie tekstu, jaki chcemy przetłumaczyć. Z listy niżej należy wybrać opcję jaki język na jaki ma być przetłumaczony (np. japoński na angielski). Klikamy przycisk "Translate" i wyświetla nam się tłumaczenie.

Opcja "Transalte a Web page" pozwala na przetłumaczenie całej strony www! Podajemy adres interesującego nas serwisu i znowu wybieramy jaki język na jaki ma być przetłumaczony.


Oczywiście rezultaty tłumaczenia należy traktować z pewnym przymrużeniem oka i postrzegać bardziej jako wskazówki niż tłumaczenie dosłowne. Niemniej jednak jest to przydatne narzędzie, które w dużym stopniu ułatwia wychwycenie sensu z wygenerowanych zdań :)