Aktualnie przeglądasz: Gry » Princess Maker 2 » Spotykane postacie

Spotykane postacie

W "Princess Maker 2" nasza córka zetknie się z wieloma osobami, które wywierać będą wpływ na jej dalsze losy. Myślę, że warto jest przyjrzeć się bliżej tym wszystkim, których rola w "PM2" jest dość istotna - a uwierzcie mi, w tej części gry takich osób jest naprawdę dużo!


Zacznijmy od Cube`a...

Cube to nasz lokaj. Nie wiemy ani w jakich okolicznościach spotkał się z naszym głównym bohaterem, ani ile właściwie ma lat. Wiemy za to, że pochodzi on z jakiejś magicznej rasy i doskonale... lata (co bywa przydatne, gdy nasza córka znajdzie się w tarapatach ;).

Cube wspomaga nas w wychowywaniu Oliwii, udziela wskazówek odnośnie jej diety, szkolnych zajęć i wykonywanych przez nią prac. Czuwa nad naszą pociechą, gdy ta się rozchoruje (a nas nie stać na wyjazd do sanatorium), spełnia wiele z jej zachcianek, ale też nie szczędzi czasem uszczypliwych uwag (zwłaszcza, gdy nasze dziecko zbytnio się roztyje...).Dwór królewski

Nasza pociecha może raz w miesiącu wybrać się do królewskiego zamku. Może tam spotkać kilkanaście osób, ale uwaga: nie wszyscy będą mieli ochotę z nią rozmawiać! A przynajmniej nie od razu...


Strażnik - pierwsza postać, na którą możemy się natknąć w zamku królewskim. Na początku gry tylko on będzie chciał w ogóle z Oliwią porozmawiać. Gdy konwersując z nim osiągniemy 40 punktów popularności, on sam zasugeruje Oliwii, że powinna spróbować swoich sił w dyskusji z kimś ważniejszym niż on sam. Co pomoże w "przejściu" strażnika? Wysoki poziom decorum.

Rycerz - kolejna osoba w hierarchi ;) Jeśli dobre maniery naszej córki wciąż pozostawiają wiele do życzenia, nie będzie miał ochoty wdawać się z nią w żadne dyskusje. Co zatem począć? Wysłać dziecko na zajęcia etykiety i gdy poziom decorum wzrośnie, wrócić do rycerza. Po pewnym okresie miłej konwersacji, zasugeruje on nam, by swoich sił spróbować w dyskusjach z innymi osobami w zamku.

Generał - tu już samo decorum nie wystarczy. Aby zaimponować generałowi, nasza córka musi mieć charyzmę! Im wyższy poziom tego współczynnika, tym więcej punktów popularności Oliwia zyska dzięki rozmowie z generałem. Jak zatem postarać się o wzrost charyzmy? Najłatwiej jest posłać córkę do szkoły nauki tańca.


Premier - inteligencja, inteligencja... Dla premiera to własnie ona ma największe znaczenie. Im nasza córka inteligentniejsza, tym szybciej "przeprawi się" przez dyskusje z premiertem i tym więcej punktów popularności uda się jej zdobyć. A o to warto się postarać, bo zachwycony Oliwią premier zrobi wszystko, by podczas konkursu tańca na Harvest Festival, to właśnie ona zgarniała nagrody ;)

Arcybiskup - jeśli Oliwia zaczynała swoją zawodową "karierę" od pracy w kościele i uczęszczała na zajęcia z teologii, bardzo szybko znajdzie z arcybiskupem wspólny język. Im wyższa wiara naszej córki, tym więcej punktów popularności zdobędzie ona podczas konwersacji. Wciąż jednak trzeba pamiętać, by i umiejętność poprawnego wysławiania się Oliwia miała doskonale opanowaną. A zatem jeśli na przywitanie rzuci "Hej Skup, pogadajmy!", czym prędzej poślijmy ją ne lekcje etykiety i dopilnujmy, by poziom decorum zdecydowanie wzrósł ;)
Konkubina - ta pani czuje się koszmarnie znudzona swoim życiem (przy takim zawodzie w sumie trudno się dziwić ;), chętnie zatem wda się w rozmowę z młodą i energiczną damą. Warto postarać się o jak najwyższy poziom konwersacji u naszej córki. Jak? Wystarczy wysłać ją do pracy w barze - sztukę "gadania" opanuje tam do perfekcji :)


Królowa - dla pierwszej damy w królestwie liczy się przede wszystkim temperament. Ten współczynnik podnieść możemy podczas wykonywania prac domowych.Król - aby zaimponować najważniejszej osobie w królestwie, trzeba mieć doskonale rozwinięte umiejętności walki. Zachwycony Oliwią król przyczyni się do wzrostu jej popularności - dzięki rozmowie z nim nasza córka zdobędzie naprawdę dużo punktów! Wciąż jednak musimy pamiętać o decorum. Powitanie jego królewskiej mości słowami "Hej królu..." skończy się szybką interwencją rycerza i wyrzuceniem naszej pociechy z zamku.

Błazen - rozmowa z nim to pewne ryzyko... Co prawda Oliwia może zyskać sporo punktów wrażliwości, ale jej popularność znacznie spadnie (w końcu co to za dama, która zadaje się z błaznem?). Jeśli jednak nasza córka będzie często go odwiedzać, być może dostanie od niego pewien prezent... Ale o tym przy innej okazji :)


Tajemniczy blondyn - tego pana możemy spotkać w zamku tylko raz w roku, ostatniego dnia stycznia. Jego rola w grze jest dość znacząca, dlatego lepiej nie przegapić ani jednej randki ;)
                                                                                                                    1 | 2 | 3 | 4