Aktualnie przeglądasz: Gry » Princess Maker 5 » Przyjaciele

Przyjaciele

W "Princess Maker 5" nasza córka spotka na swojej drodze więcej osób, niż kiedykolwiek wcześniej. Co jednak ważniejsze, aż z kilkunastoma z nich może się blisko zaprzyjaźnić! Pierwszy raz pojawia się także możliwość sprawdzania poziomu relacji naszej pociechy z jej znajomymi, a owych poziomów znajomości jest naprawdę wiele - od kompletnego braku porozumienia, poprzez zwykłe koleżeństwo, przyjaźń aż po pokrewieństwo dusz. Gdy nasza córka podrośnie i stanie się nastolatką, pojawiają się kolejne poziomy relacji - z chłopcami (zauroczenie jednostronne lub obustronne, a także miłość). Przyjaciele odwiedzają naszą pociechę w jej urodziny, czasem wyciągają ją z domu na różnego rodzaju eskapady, wręczają upominki "bez okazji", a gdy staną się jej bratnimi duszami, przekazują jej niezwykłe prezenty. Jak sprawdzić poziom relacji ze znajomymi? Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Wszystkich znajomych córki można spotkać w określonych lokacjach, w określonym czasie (szczegóły odnośnie spotkań z daną osobą, znajdują się w poświęconym jej dziale). Istnieją też spotkania przypadkowe - na kolegę czy koleżankę, nasza pociecha może się natknąć np. w kinie lub podczas Festiwalu Kwitnącej Wiśni czy wyprawy do cyrku, który od czasu do czasu pojawia się w mieście.


No dobrze - warto wspomnieć o samych przyjaciołach ;) Nie wszyscy z nich pojawiają się w grze od razu - niektórych córka pozna dopiero w gimnazjum lub liceum, niektórych wyłącznie wtedy, gdy jej statystyki będą miały określony poziom. Aby zobaczyć szczegółowe informacje o konretnej osobie, należy kliknąć na jej imię i nazwisko ;)


Poza wspomnianymi wyżej znajomymi, nasza córka może spotkać na swojej drodze także trzy osoby, których relacji z naszą pociechą nie będziemy w stanie kontrolować - ich profile bowiem będą przed nami ukryte. Znajomi ci nie pojawią się ani w pamiętniku córki ani na planszy przyjaciół. Są to:


Przy okazji chciałabym bardzo podziękować Tygryskowi, Nemo i BadCat za pomoc przy tworzeniu tego działu, a zwłaszcza za podesłanie wielu screenów ze spotkań córki ze znajomymi :)