Aktualnie przeglądasz: Gry » Princess Maker 4 » Harvest Festival

Harvest Festival

Dożynki w "Princess Maker 4" bardzo przypominają te znane nam z "PM 2". Właściwie jedyne, co je różni, to czas w jakim się odbywają. W czwartej części serii Harvest Festival ma miejsce we wrześniu, w części drugiej - w październiku.

Gdy nadejdzie wrzesień (czas, gdy zboża gotowe są już do zbioru), Cube spyta nas o gotowość do uczestnictwa w dożynkach. Do wyboru mamy dwie, dobrze znane nam już odpowiedzi: "hai" (tak) i "iie" (nie). Jeśli wszystkie przygotowania mamy już za sobą i chcemy wysłać córkę na konkursy dożynkowe, wybieramy oczywiście opcję pierwszą ;) Jeśli musimy jeszcze coś załatwić (np. kupić sukienkę na konkurs tańca), wybieramy opcję numer dwa, załatwiamy co trzeba i po kolejnym pytaniu Cube`a wybieramy już odpowiedź numer jeden. Rezygnacja z udziału w dożynkach wiąże się z kolei z utratą stresu - jeśli zatem chcemy, by córka się zrelaksowała, możemy pozostawić ją w domu.

W pierwszych dożynkach Patricia uczestniczy niejako biernie. Możemy po prostu wybrać, które ze zmagań będziemy wraz z córką oglądać. Kolejno do wyboru mamy:
 • turniej walki
 • konkurs tańca
 • konkurs malarstwa (właściwie jest to wystawa dzieł sztuki)
 • czwarta opcja to powrót do domu, czyli rezygnacja z uczestnictwa w Harvest Festival

W kolejnych dożynkach możemy już uczestniczyć czynnie ;) Do wyboru pozostają wspomniane wcześniej opcje. Na screenie wyglądają one tak:


Po wyborze zawodów, w których postanowimy wziąć udział, Cube poprosi nas o potwierdzenie naszej decyzji (opcje "hai" / "iie").

 • Turniej walki - jeśli Patricia weźmie w nim udział, zmierzy się z kilkoma rywalkami. Dobór przeciwników odbywa się losowo, a wszystkie konkurentki możemy obejrzeć na planszy:


  Najgroźniejszą rywalką naszej córki w tym turnieju będzie Rize. Aby spuścić jej lanie, nasza pociecha musi naprawdę świetnie radzić sobie w walce wręcz lub świetnie posługiwać się magią.

  Podczas walki do wyboru mamy właśnie atak fizyczny (pierwsza opcja) lub atak z wykorzystaniem czarów (druga opcja):


  Sama walka jest animowana - poniżej przykładowy obrazek (nasza córka atakuje czarami Chrisitnę).


  Wygrana w tym turnieju to nagroda w wysokości 3000 sztuk złota. Zajęcie drugiego miejsca oznacza zgarnięcie 1/3 tej sumy.

1 | 2