Aktualnie przeglądasz: Gry » Princess Maker 4 » Spotykane postacie

Spotykane postacie

W "Princess Maker 4" nasza córka na swojej drodze spotyka wiele osób - jak to zresztą w "PM" bywa ;) W tym dziale przedstawię najbardziej kluczowe lub interesujące postacie, wymienić bowiem wszystkich, z którymi Patricia ma kontakt, właściwie nie sposób.


Cube - tego pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać ;) To nasz wierny lokaj, czuwający nad naszymi poczynaniami i Patricią. To właśnie od Cube`a dowiemy się w jakim humorze jest nasza córka, to on przypomni nam o jej urodzinach i "doniesie" o jej wszelkich wybrykach. To także Cube może stać się wybrankiem serca Patricii...Miś - ten pluszak nie jest zwykłą zabawką. Został on zaklęty przez matkę Patricii. Gdy nasza córka skończy 14 lat, miś zacznie się z nią komunikować. Im bardziej nasza córka zbliżać się będzie do świata demonów, tym aktywność misia będzie większa.
Marie - jedna z przyjaciółek Patricii. Jest dość cicha i skromna, najczęściej można ją spotkać na zajęciach w szkole i na lekcjach malarstwa. Podczas spacerów po królestwie natknąć się można na Marie na rynku i w lombardzie (jest córką właściciela). To także nasza główna konkurentka na Harvest Festival (konkurs malarstwa).Christina - kolejna przyjaciółka naszej córki. Christina to dziewczynka z wyższych sfer z amerykańskimi korzeniami (nazywa się Christina Ohara). Z uwagi na ambicje swoich rodziców żyje niejako "pod kloszem". Niewiele wie o prawdziwym życiu, a przez większość czasu wpajana jest jej etykieta. Spotkać ją można w butiku i alei, a także na lekcjach tańca. Jest groźną rywalką Patricii w konkursie tańca na Harvest Festival.


Rize - trzecia przyjaciółka Patricii, zwariowana na punkcie bójek i sztuk walki. Jest niezwykle silna i marzy o pójściu w ślady swojego ojca (któremu, jak łatwo się domyśleć, walka nie jest obca). Dość często można ją spotkać przy fontannie, no i oczywiście na lekcjach sztuk walki. Jeśli Patricia chce zwyciężyć w turnieju organizowanym podczas dożynek, będzie musiała zmierzyć się z Rize - a nie jest to wcale proste zadanie.


Karen - tajemnicza dziewczynka, którą nasza córka spotyka przy okazji nauki magii i podczas Harvest Festival (na konkursie malarstwa lub turnieju). Na Karen można natknąć się podczas gry kilkanaście razy - o ile wie się, gdzie jej szukać ;) Więcej o spotkaniach z Karen znajdziecie w dziale Wydarzenia.Sharul - książę ukrywający swą prawdziwą tożsamość i podający się za rycerza. To następca tronu, jeśli zatem chcemy by Patricia została tytułową księżniczką, powinniśmy zadbać o jej dobre kontakty z Sharulem. Książę to jeden z chłopców, z którymi nasza córka może się spotykać. Więcej na jego temat znajdziecie w dziale Randki.Baroa - książę ciemności, kolejny kandydat na męża naszej pociechy ;) Spotkać go można właściwie tylko w Ciemnej Alei i Królestwie Ciemności. To chyba najdojrzalszy ze wszystkich chłopców, których możemy spotkać w grze. Ponadto wie bardzo dużo o naszej córce, zna choćby tajemnicę jej pochodzenia. Gdzie go spotkać? Szczegóły znajdziecie tu.Lee - książę smoków w ludzkiej postaci, zawsze w świetnym humorze i z niepohamowanym apetytem. Choć na brak powodzenia nie może narzekać, szybko decyduje że to Patricii odda swoje serce i rzeczywiście pozostaje wierny tej decyzji. Sprawia wrażenie lekkoducha, ale potrafi zachować się jak prawdziwy mężczyzna (scena, w której podczas randki z Patricią natyka się na Baroę, robi wrażenie!). Więcej informacji o Lee, znajdziecie w dziale Randki.


Chris - lokalny milioner, święcie przekonany o wartości pieniądza. Jego zdaniem kupić można dosłownie wszystko. Najczęściej spotkać go można na głównej ulicy. Więcej o nim możecie znaleźć w dziale Mariaże.
Chiński Ork - znany nam z poprzednich części domokrążca ;) Pojawia się, gdy stan naszej domowej kasy przekroczy 5000 sztuk złota. O przedmiotach, które będzie nam oferował, przeczytacie w osobnym dziale. Ale uwaga! Twórcy gry przygotowali dla nas niespodziankę ;) W "PM 4" Patricia może zakraść się to kryjówki Chińskiego Orka... Jak? O tym w dziale Wydarzenia ;)Isabelle - tajemnicza dama, którą nasza córka spotkać może w lesie w Świecie Demonów (choć natknięcie się na nią nie jest wcale proste i wymaga sporo wysiłku). Osoby zainteresowane poznaniem Isabelle, odsyłam do Wydarzeń ;)

Dwór królewski


Nasza pociecha podczas spacerów po królestwie, może wybrać się do królewskiego zamku (podobnie jak miało to miejsce w "Princess Maker 2"). Rozmowy z osobami przebywającymi we dworze to najlepszy sposób na zdobycie popularności (oczywiście poza zgarnianiem głównych nagród na Harvest Festival).

Strażnik - to na niego w pierwszej kolejności natknie się Patricia. Strażnik zasugeruje jej zapisanie się na zajęcia z decorum, dzięki którym łatwiej będzie jej prowadzić rozmowy z mieszkańcami zamku.
Rycerz - żeby z nim porozmawiać, Patricia musi mieć już jako takie pojęcie o etykiecie ;) Rycerz również udzieli nam kilku wskazówek, spotkamy się z nim również podczas Harvest Festival (w przypadku wygranej w którymś z konkursów, to on wręczy naszej córce nagrodę).Premier - kolejna postać w hierarchii. Rozmowy z nim dość znacznie zwiększają popularność naszej córki, warto więc do niego wracać i toczyć z nim dysputy ;)
Arcybiskup - rozmowy z arcybiskupem również wpływają pozytywnie na popularność Patricii. Jest to przemiła i dość zabawna postać, która do naszej córki odnosi się z dużą sympatią.
Wysoki urzędnik - to on oddziela nas od króla i królowej. Niełatwo zrobić na nim wrażenie i zanim zechce on w ogóle zamienić z nami choć słowo, upłynie nieco czasu.
Królowa - pierwsza dama w królestwie :) Spotkać ją można nie tylko w zamku, ale także podczas konkursu tańca na Harvest Festival. Zgodzi się porozmawiać z Patricią, gdy popularność naszej córki będzie odpowiednio wysoka (powyżej 700 punktów).
Król - pan i władca ;) Rozmowa z nim jest uwieńczeniem naszych trudów związanych z pięciem się na szczyty sławy ;) Jednak aby z nim porozmawiać, nasza córa musi być naprawdę znana w królestwie (popularność powyżej 800 punktów).

Mieszkańcy zamku w Świecie Demonów


Podczas spacerów po Świecie Demonów, Patricia może odwiedzić między innymi ponure zamczysko, znajdujące się na wzgórzu. Spotka tam kilka osób, z którymi warto porozmawiać.

Doriadoru - pełni rolę lokaja na zamku. Jest pierwszą osobą, na którą natknie się Patricia przy okazji zwiedzania tego, dość ponurego, miejsca.
Uina - sympatyczna pani-demon ;) Chętna do rozmowy i udzielania rad. Jeśli Patricia będzie mieć szczęście, zostanie zaproszona przez Uinę na mały poczęstunek ;)
Dareiton - jedna z najważniejszych postaci na zamku w Świecie Demonów. Choć wydaje się on mało sympatyczny, potrafi być wyjątkowo uprzejmy wobec naszej córki, a nawet od czasu do czasu sprawić jej komplement.
Garland - dowódca armii Świata Demonów. Jest to postać, którą Patricia musi poznać jeśli chce uczestniczyć w wydarzeniu Konflikt.

Maou - władca demonów. Nie od razu Patricia będzie mogła z nim porozmawiać - najpierw powinna przeprowadzić przynajmniej po jednej dyskusji z pozostałymi mieszkańcami zamku. Maou skrywa pewną tajemnicę - jeśli chcecie wiedzieć jaką (i nie przejmujecie się spoilerami), przejrzyjcie uważnie dział Wydarzenia.