Aktualnie przeglądasz: Gry » Princess Maker 4 » PM 4 - Special Edition

PM 4 - Special Edition

We wrześniu 2008 roku została wydana specjalna wersja "Princess Maker 4" przeznaczona dla użytkowników konsoli Nintendo Dual Screen. W "Princess Maker 4 - Special Edition" to wyśmienity kąsek dla miłośników tej gry - dodano nie tylko nowe ubrania dla córy, ale przede wszystkim także nowe zakończenia, a także mocno rozszerzono mini-grę jaką jest "Dzień bez Cube`a". Poniżej zamieszczam kilkanaście screenów z wersji specjalnej:


 
 

 
   
       
       
       
       
 
 
Kolejna ogromna zmiana to wprowadzenie dodatkowego sposobu interakcji z pociechą - za pomocą stylusa można pogłaskać dziewczynkę po głowie, przytulić ją czy też połaskotać:


Osobiście mam dość mieszane uczucia co do oferowanej przez wersję NDS możliwości - w mojej ocenie dodatkowa opcja interakcji jest zbyteczna i tak naprawdę niewiele wnosi do samej gry. Wzbudza za to kontrowersje i kolejny raz udowadnia, jak ogromna przepaść dzieli mentalność Japończyków od naszej. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne części "PM" (jeśli powstaną) zachowają neutralny charakter poprzedniczek i nie zbliżą się w kierunku gatunku hentai, co całkowicie (znów w mojej ocenie) zniszczyłoby ducha oraz ideę tej gry. Niestety nowa opcja dostępna w NDS stawia tę kwestię pod pewnym znakiem zapytania.

"Princess Maker 4 - Special Edition" wydano wyłącznie w języku japońskim i koreańskim i na wersję w języku angielskim raczej nie ma co liczyć. Jednak ci, którzy mają Nintendo DS i chcieliby spróbować swoich sił w "Princess Maker 4 - SE" mogą ją kupić choćby w PlayAsia - na dzień dzisiejszy jej cena to około 160 zł.