Aktualnie przeglądasz: Gry » Princess Maker 4 » Rozkład zajęć

Rozkład zajęć

Rozkład zajęć, czyli Schedule - jedna z opcji dostępnych w głównym menu "Princess Maker 4". To tutaj decydujemy o planie naszej córki na najbliższy miesiąc. Przypomina on ten znany choćby z "PM 2", można więc w miarę sprawnie poradzić sobie z ułożeniem planu dla naszego dziecka.

Po kliknięciu w Schedule pojawi się na ekranie następujaca plansza:Z lewej strony znajduje się kartka z kalendarza, po prawej tabliczka z trzema zakładkami. Pierwsza zakładka to szkoła - informuje nas ona o dostępnych w grze zajęciach szkolnych. Na początku gry dostępne są tylko cztery, widoczne na powyższym obrazku (są to kolejno: szkoła, szkoła nauki walki, szkoła nauki magii i lekcje malarstwa). Więcej o nich dowiecie się tutaj.


Jeśli z tabliczki po prawej stronie wybierzemy drugą zakładkę, na tabliczce pojawią się nowe opcje do wyboru:To zakładka "baito" czyli praca. Wraz z wiekiem i różnymi wydarzeniami, w których uczestniczyć będzie nasza córka, liczba zajęć w tej zakładce będzie rosnąć. Na początku gry do wyboru mamy cztery miejsca pracy: dom, przedszkole, farmę i kościół. Więcej o dostępnych w "PM 4" zajęciach znajdziecie tutaj.


Ostatnia zakładka na tabliczce oznacza czas wolny. Gdy na nią kliniemy, na ekranie pojawi się nowa plansza:


Trzy opcje, które znajdziemy w tej zakładce, to: odpoczynek w domu, wakacje i spacer po królestwie.
  • Odpoczynek w domu - jeśli zdecydujemy się na pozostawienie Patricii w domu, Cube spyta nas o to, czy damy jej jakieś kieszonkowe. Pojawią się dwie opcje do wyboru:    Pierwsza z nich to "ogodzukai-o ageru" co oznacza "daj kieszonkowe"
    Druga to "agenai" czyli "nie dawaj" (w domyśle: "kieszonkowego")

    W zależności od tego, czy zostawimy córce jakieś pieniądze czy też nie, poziom jej stresu będzie spadał szybciej lub wolniej.

  • Wyjazd na wakacje - redukuje stres dziecka, zacieśnia więzy pomiędzy tatą, a córką, a dodatkowo ma wpływ na rozwój Patricii. W trakcie każdego wyjazdu zachodzą bowiem różnego rodzaju interakcje rodzicielskie - w zależności od naszej reakcji na daną sytuację, odpowiednio wzrosną lub spadną współczynniki Patricii. Więcej na ten temat znajdziecie w osobnym dziale.

  • Spacer po królestwie - redukuje poziom stresu naszej córy, a poza tym jest okazją do poznania nowych przyjaciół, zdobycia pracy lub zapisania się na różnego typu zajęcia szkolne. W ciągu jednego "wypadu na miasto" Patricia może zwiedzić trzy lokacje. Więcej na temat spacerów po królestwie znajdziecie tu.

Decydowanie o rozkładzie zajęć naszej córki sprowadza się do klikania na poszczególne ikonki reprezntujące sposób spędzenia czasu przez Patricię. Jeśli chcemy np. by przez pierwszą część miesiąca uczyła się walki, przez kolejny tydzień pracowała na farmie, a potem poszła na spacer, wybieramy kolejne ikonki i otrzymujemy następujący rezultat:Kalendarz po lewej stronie zapełnił się wybranymi przez nas zajęciami, po prawej pojawiła się dodatkowa tabliczka, a pod nią pytanie czy chcemy zrealizować ustalony plan. Odpowiedzi do wyboru to:"Hai" czyli "tak"

"Iie" czyli "nie"
 
 
 
Te dwie odpowiedzi warto zapamiętać, ponieważ wybierać je będziemy wielokrotnie podczas całej gry.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na realizację ustalonego planu, klikamy "hai". Jeśli chcemy wprowadzić modyfikacje, wybieramy "iie".