Aktualnie przeglądasz: Gry » Princess Maker 4 » Randki

Randki

W "Princess Maker 4" zyskujemy możliwość biegania na randki ;) Właściwie to nie tyle my (bądź co bądź wcielamy się w rolę ustatkowanego taty, któremu nie randki w głowie, lecz wychowywanie dziecka), co nasza córka. Po ukończeniu czternastego roku życia, spotkać może ona na swej drodze trzech, szalenie interesujących chłopców (a także mężczyzn nieco starszych) ;) W zależności od tego jak Patricia będzie ich traktować, czy będzie dążyć do kolejnych spotkań i z kim najbliżej się zaprzyjaźni, zależeć może m.in. zakończenie gry (a także jej przyszłe małżeństwo).

Co zrobić, by wyjść za któregoś z przystojniaków? Kogo właściwie mamy do wyboru i co powinniśmy robić, by to właśnie z tym jednym, konkretnym chłopcem nasza córka spędzała kolejne święta Bożego Narodzenia i związała się w przyszłości? Poniżej szczegółowe informacje (część w oparciu o anglojęzyczną stronę prowadzoną przez Natsu).


Książę Karol

Tak, tak, wiem - zapowiada się dość interesująco ;) Być może twórcy gry celowo nadali księciu z "PM 4" imię sukcesora brytyjskiej korony, na szczęście fizjonomią przyszłego władcy Anglii już się nie sugerowali ;) Książę z "PM 4" to przystojniak, obdarzony także urzekającym, ciepłym (aczkolwiek szalenie męskim) głosem. Trochę może irytować czapka, którą z uporem maniaka nosi na swej blond czuprynie, ale detali czepiać się nie będziemy ;) Aha, pozwolę sobie na naszego drogiego Karola mówić "Sharul" - tak mniej więcej jego imię wymawia nasza pociecha i przyznam, że osobiście mocno mnie to koi. Pisanie "książę Karol" powoduje, że przed oczyma wyobraźni pojawia mi się ów nieszczęsny sukcesor korony brytyjskiej, co z kolei przyprawia mnie o nerwowe wzdrygnięcie ;) Pozostańmy zatem przy "Sharulu".

Sharul to chłopak niezwykle szarmancki, odważny i troskliwy. Trudno określić jego wiek, jest jednak chyba o jakieś 2-3 lata starszy od Patricii. Podaje się za rycerza i swoją prawdziwą tożsamość ukrywa aż do końca gry.


Kiedy i gdzie możemy natknąć się na księcia? Poniżej lista wszystkich dostępnych w grze spotkań z Sharulem (jeśli przy dacie spotkania nie ma podanego konkretnego miesiąca, stracone spotkanie można nadrobić nawet rok później - tylko niektórych dat trzeba przestrzegać niemal co do dnia; niektóre spotkania mają też miejsce "automatycznie").

 • Rok 1444, marzec - spotkanie odbywa się automatycznie
  Naszą córkę wywabia z domu jakiś hałas na ulicy. Wybiega na zewnątrz i prawie wpada pod konia, na którym siedzi przystojny blondyn. Okazuje się, że tajemniczy nieznajomy wybierał się w odwiedziny do ojca Patricii - tak, tak, właśnie do nas ;) Patricia informuje nieznajomego, że niestety taty nie ma w domu i po krótkiej rozmowie (podczas której nie pada jego imię) blondyn odjeżdża na swoim koniu.


 • Rok 1445, styczeń - aby do tego spotkania doszło musimy zjawić się na corocznej zabawie w zamku (gdy Cube spyta nas, czy chcemy wziąć w niej udział, wybierzmy opcję "tak")
  Patricia natknie się na tajemniczego nieznajomego, który radośnie ją powita. Po krótkiej chwili przypomni sobie ona spotkanie sprzed blisko roku i rozpozna w Sharulu (tak, podczas tego spotkania książę poda swoje imię) chłopca na koniu, który pytał o jej tatę. Sharul nie zdradzi jednak kim jest naprawdę i skłamie, że należy do drużyny rycerskiej. Zaproponuje Patricii małą przechadzkę po okolicach zamku, ale w zniknie w pół słowa, gdy nasza córka zauważy zbliżającego się do nich ministra. Patricia uzna, że to dość podejrzane (w końcu kto ucieka na widok jednej z najważniejszych osób w królestwie?), niemniej jednak w duchu będzie sobie życzyć kolejnego spotkania z Sharulem.


 • Rok 1445 - spotkanie przy fontannie
  Właściwie niewiele wnosi do fabuły - Patricia i Sharul wymienią między sobą tylko kilka zdań (nasza córka spyta m.in. dlaczego tym razem Sharul nie jest na koniu, skoro poprzednio "patrolował" ulicę właśnie na wierzchowcu).


 • Rok 1445 - spotkanie przy fontannie
  Patrcia spotyka Sharula i informuje go, że wybiera się właśnie na zakupy. Sharul prosi ją, by zabrała go ze sobą, ponieważ uważa kupowanie różnych rzeczy za szalenie interesujące. Patricię dziwi tak nietypowe wyznanie, ale zgadza się, by Sharul towarzyszył jej do sklepu.


 • Rok 1445 - spotkanie przy fontannie
  Kolejna krótka pogawędka pomiędzy naszą córką a księciem i kolejne dziwne wyznanie ze strony Sharula, który porówna spacerowanie po ulicach miasta do prawdziwej przygody (co Patricii wyda się co najmniej niezrozumiałe - cóż fascynującego może być bowiem w spacerowaniu po mieście, w którym mieszka się niemal od urodzenia?)


 • Rok 1445 - spotkanie przy fontannie
  Nasza córka spotyka Sharula, który... zgubił się w drodze do kościoła. W jeszcze większe zdumienie wprawia Patricię jego pytanie:  "Jak dotrzeć do kościoła, ale tego przy ulicy?". Przecież w królestwie jest tylko jeden kościół, więc o jaki inny mogłoby mu chodzić? Przecież nie o ten, który znajduje się przy zamku..?


 • Rok 1445 - spotkanie przy fontannie
  Kolejne dość niezwykłe spotkanie - tym razem Sharul jest przekonany, że ktoś go śledzi... Chwyta więc za rękę naszą córkę i "porywa" na główną ulicę królestwa. Tam, na jednej z wystaw sklepowych, Patricia dostrzega piękny naszyjnik. Sharul deklaruje, że chętnie jej go kupi.


 • Rok 1445 - spotkanie na ulicy
  Patricia spaceruj po głównej ulicy królestwa i nagle dobiegają do niej jakieś okrzyki. Kieruje się w stronę głosów i dostrzega Sharula, który przed chwilą rozprawił się z grupą bandytów, a teraz przywołuje ich do porządku, zdobywając przy okazji brawa i gratulacje mieszkańców królestwa (a także podziw w oczach naszej córki).


 • Rok 1445 - spotkanie na ulicy
  Patricia natyka się na Sharula, który zafascynowanym wzrokiem przygląda się czemuś na chodniku. Na pytanie, co też tak przyciągnęło jego wzrok, chłopak odpowiada: "Ten kwiat. Dzikie kwiaty są niezwykłe, mają w sobie tak dużą siłę i chęć przetrwania".


 • Rok 1445, grudzień - spotkanie odbywa się automatycznie
  Patricia i Sharul spędzają razem święta.


 • Rok 1446 - spotkanie przy fontannie
  Patricia spotyka Sharula, który sprawia wrażenie wyjątkowo odprężonego. Na pytanie naszej córki co też spowodowało u niego tak niezwykły spokój Sharul odpowiada, że wszyscy na zamku są tak zajęci, że mógł wymknąć się nie zwracając na siebie niczyjej uwagi. Zaskoczone spojrzenie Patricii uświadamia Sharulowi, że powiedział za dużo, szybko więc zmienia temat i prosi naszą córkę, by ta towarzyszyła mu w przechadzce do lombardu.


 • Rok 1446 - spotkanie przy lombardzie
  Sharul z zachwytem ogląda mapę świata i opowiada Patricii jak bardzo chciałby zwiedzić dalekie kraje i poznać różne kultury. Ze smutkiem stwierdza, że nigdy dotąd nie opuścił granic królestwa.


 • Rok 1446 - spotkanie przy fontannie
  Patricia spotyka Sharula, gdy ten wraca z baru. Dziwi ją nieco, że rycerz tak silnie związany z zamkiem i służbą królewskiej rodzinie może odwiedzać takie miejsca. Sharul szybko wykręca się informacją, że w barze był niejako "służbowo", ponieważ musiał tam przeprowadzić coś na kształt wywiadu środowiskowego ;) Zwierza się też Patricii, że jest ona jedyną osobą, przy której nie musi ciągle zachowywać przesadnej czujności i którą darzy naprawdę dużym zaufaniem.


 • Rok 1446 - spotkanie przy fontannie
  Patricia spotyka Sharula, który informuje ją, że niestety nie będzie mógł dopingować jej podczas najbliższego konkursu na dożynkach z uwagi na dużą liczbę zajęć.


 • Rok 1446 - spotkanie przy fontannie
  Patricia krąży bez celu po rynku, gdy nagle wpada jej w ucho niezwykła muzyka - piękna melodia grana na flecie. Okazuje się, że zagrał ją Sharul. Wita się on z naszą córką i pyta, czy Patricia też grywa na jakimś instrumencie. Patricia skromnie przyznaje, że tak, ale nie jest tak dobra, jak Sharul.
 • Rok 1446 - spotkanie przy fontannie
  Sharul i Patricia idą na randkę do restauracji. W pewnej chwili wybucha małe zamieszanie, gdy jeden ze szlachciców zaczyna być natrętny wobec jednej z kelnerek. Oburzona Patricia stwierdza, że szlachcie podle wykorzystują swoją pozycję społeczną i majątek i z tego względu czują się bezkarni. Sharul podchodzi do dwójki awanturników i każe im wynosić się z restauracji. Szlachcice szybko orientują się, że mają do czynienia z księciem i w panice uciekają. Pozostali goście biją Sharulowi brawo (nie zdając sobie z prawy z tego, kim on jest), a nasza córka kolejny raz zachwyca się jego męstwem (przy okazji popadając w zadumę na tym, jak niezwykłą osobą jest Sharul).


 • Rok 1446, grudzień - spotkanie odbywa się automatycznie
  Patricia i Sharul spędzają razem święta.


 • Rok 1447 - spotkanie na ulicy (uwaga: aby doszło do tego spotkania, Patricia musi przepracować choć jeden dzień jako kelnerka w barze dla szlachciców)
  Sharul i Patricia spotykają się na ulicy i Sharul wyznaje naszej córce, że chciałby pójść z nią do jakiegoś spokojnego miejsca, w którym bez przeszkód mogliby porozmawiać. Patricia przypomina sobie bar, w którym swego czasu pracowała i zabiera tam Sharula. Ku jej zaskoczeniu, błyskawicznie dostosowuje się on do arystokratycznej atmosfery, jaka panuje w barze i zdaje się czuć w nim o wiele swobodniej, niż pozostali klienci.


 • Rok 1447 - spotkanie przy fontannie
  Patricia natyka się na Sharula, podczas jego "patrolu" i stwierdza, że jego praca musi być niezwykle męcząca. Sharul odpowiada, że nie jest wcale tak źle, a poza tym dzięki takim patrolom ma szansę częściej się z nią spotykać...


 • Rok 1447 - spotkanie na ulicy (uwaga: aby doszło do tego spotkania, Patricia musi miesiąc wcześniej odbyć zajęcia w szkole nauki magii)
  Sharul wyznaje naszej córce, że nie rozumie zbytnio sztuki magicznej i że trochę boi się czarów. Patricia odpowiada mu, że nie powinien się ich obawiać.


 • Rok 1448, styczeń - spotkanie odbywa się automatycznie
  Podczas zwyczajowego balu na zamku* król ogłasza, że przedstawi oficjalnie poddanym swojego syna. Gdy wskazuje Sharula, zaskoczenie Patricii nie zna granic. Sharul podchodzi do naszej córki i przeprasza za to, że ukrywał przed nią swoją prawdziwą tożsamość. Zaprasza również Patricię do tańca.


  * jeśli odbędziemy wyjątkowo dużo spotkań z Sharulem (nie muszą być to wszystkie randki), Patricia będzie go spotykać co rok na balu.


  1 |
  2 | 3